Am inceput acest blog, http://get-a-pet-help.blogspot.com, separat de cel pe care il tineam aici http://klaudiakrueger.blogspot.com pentru ca de la o vreme, desi si acolo aveam info despre catei, am simtit nevoia de a nu mai amesteca aceste doua subiecte pentru a nu incurca pe cei care vor doar sa ajute animalutele.
Comunitatea Romani pentru Animale

Flashmob ANTI eutanasiere, si la noi in oras

Timisoara - FLASHMOB in Piata Unirii, Marti, 1 martie, ora 13:00


Scenariu Flashmob
Semnal Fluier/Start; Drop Dead (moarte simbolica impotriva eutanasiei); Semnal Fluier/Stop (imprastierea)
Locatie: Piata Unirii Timisoara
Data: 1 Martie, ora 13:00
Durata: 3-5 minute!!

Alte orase: 
Bucuresti - 1 martie, ora 14 in fata la Palatul Parlamentului, str. Izvor 2-4, la intrare Camera Deputatilor (in fata parcului Izvor)


Iasi - FLASHMOB in Piata Unirii, Marti, 1 martie, ora 13:00,

Cluj - FLASHMOB in Piata Matias Corvin, Marti, 1 martie, ora 13:00,
Bacau - MITING in fata Casei de Cultura, Marti, 1 martie, ora 14:00,

SA ARATAM MARTI CATI LUPTAM CU ADEVARAT PENTRU ANIMALE!
SA ARATAM CAT SUNTEM DE MULTI!

raportul Administratiei pentru Spravegherea Animalelor – Bucuresti (actualmente Autoritatea pentru Supravegherea si Protectia Animalelor), arata clar ca prin cheltuirea a 9.000.000 de euro in decurs de 7 ani, pentru omorirea a 144. 339 caini fara stapan, problema nu a fost rezolvata.
eutanasiere NU = o solutie ci = o afacere, costa de 5-6 ori mai mult ca o sterilizare, 60 de euro/caine!!!

Cugetari

Din pacate lumea in care traim abunda in oameni ingraditi in gandire care poate:
a) sunt prosti deci nu pot constientiza, efectiv nu au capacitatea
b) sunt egoisti, doresc sa poata dormi linistiti noaptea si sa nu stie despre nimic rau
c) sunt rai, le pare bine chiar si fac pe prostii [de ce? de ce nu au curajul raspunderii? pentru ca nu da bine in ochii celor din jur sa ii vada atat de rai cum sunt]

la noi in tara cei care sustin eutanasierea cainilor comunitari fac parte din aceste 3 categorii.
ei nu stiu, nu vor sau nu le pasa ca la noi in tara eutanasierea nu e o injectie si nani nani ci o bata in cap, o piatra, o groapa cu var sau electrocutare sau ceva ieftin pe cand aia 60 de euro pe injectie merg in buzunar. 


ei sunt de parere ca de exemplu batranul caine ce doarme sub balcon pe o jacheta de lana, groasa, care e hranit de toti vecinii e un caine care:
- nu ar trebui sa traiasca ca nu e adoptabil [totodata, fostul sau stapan care pentru ca a avut caine ei ii zic iubitor de animale si mie imi zic... fanatica :)) deci fostul stapan e cel care intr-o zi a venit cu inca doi prieteni si l-a abandonat in zona pentru ca l-a servit destul, pentru ca nu mai are dinti si e batran.]
- este un animal pe care oamenii il chinuie ca nu il eutansiaza 

ha! e adevarat, nimeni nu se inghesuie sa adopte o namila de caine ca asta, e nevoie de o curte mare, un caine batran care nu stii cat are de trait si iti e si frica sa te atasezi mai ales in situatia in care sunt inca cel putin o mie de alti catei pui care au nevoie disperata de ajutor, in plus pe acest caine locatarii care il ingrijesc nu l-ar da, il iubesc, mult, mult de tot. Ii dau de mancare in fiecare zi, ii scot scaietii din blana si il perie.

E doar un exemplu... sunt multe astfel de cazuri, viata nu e in alb si negru, data viitoare cand un fanatic care se da drept OM vine si te persecuta cu parerea sa nesolicitata, intoarce-i spatele, e un specimen infect si defect. 


Iubesc cainii, nu doar pe ai mei, nu doar pe cei de rasa, cred in sterilizare si deci controlul populatiei canine plus eliminarea haitelor dupa o catea ce nu mai poate fi in calduri, nu cred insa in metode inumane si necrestine si ilegale ca si crima sau violenta. Si nu sunt singura.




alt articol interesant despre cum sunt indoctrinati acesti asa numiti oameni
http://chatte-gossips.blogspot.com/2011/02/mass-media-managed-to-brainwash-acts-of.html

De Dragobete iubeste romaneste! in ART Club 700

Bilet 7 ron, doar pentru baieti (bani ce vor fi alocati pentru tratamentul si hrana animalelor fara adapost). De Dragobete iubeste romaneste!


http://www.facebook.com/event.php?eid=147174428677336

Se acorda premii surpriza pentru cele mai frumoase si indragostite cupluri si preturi promotionale la bauturi pentru buget studentesc.

URGENTA

Rezolvat -  - -


Am revenit cu cateii de la Diego! Sunt in PERICOL!!
este o catea la firma Diego [Calea Sagului Nr. 153]
pe care am incercat sa o sterilizez in timp util [adica in ziua cand am programat-o a nascut (ca stiu ca sterilizarea se poate face pana in ultima clipa dar am avut mare ghinion de data asta!] IN FINE
au deja vreo luna si un pic, fug peste tot, la doi pasi de ei e calea sagului!! eu am dat de ei tocmai ptr ca am auzit de la cineva ca era o catea [mare!! sora mamei lor] lovita, am mers fuga si am mers cu ea la doctor, e ok cateaua acuma dar mai avea inca doua surori in afara de asta cu puii si pe alea le-a si calcat masina deci puii astia mici clar, nici o sansa

incerc in disperare sa fac ceva cu aceste 6 sufletele macar!!!! CU DISPERARE.
HELP!!!!







Negruta


 Click pe poze ptr. a le vedea mai mari! 
Fetita de talie mica, frumoasa, sanatoasa, sterilizata!
caut stapan care sa ma iubeasca, sa imi aiba de grija dar si sa se joace cu mine :)